SESJA NOWORODKOWA ! Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Kiedy należy zarezerwować termin na sesję?
Aby mieć pewność rezerwacji najodpowiedniejszego terminu napisz na fb.com/PhotoAndź jak najwcześniej – najlepiej nie później niż miesiąc przed planowanym porodem

Jak mam się zapisać, skoro nie znam dokładnej daty porodu?!
Lekarz zwykle już od początku prowadzenia ciąży określa wstępną datę porodu 🙂 Będziemy kierować się jego sugestiami. Zazwyczaj wybieram 10ty dzień po porodzie – sesja powinna odbyć się w przeciągu pierwszych 14 dni maluszka. Jeśli Wasz skarb przyjdzie na świat kilka dni wcześniej lub później – powinniśmy się zmieścić w tym czasie 🙂
Jeśli jednak maluch postanowi przyjść na świat jeszcze wcześniej lub później – już moja w tym głowa, aby wyznaczyć odpowiedni dla wszystkich termin spotkania .

Ile potrwa taka sesja?
Sesja noworodkowa w zależności od ilości aranżacji jaką planujemy wykonać [ co jest natomiast zależne od pakietu na jaki się zdecydujecie 🙂 ]
powinna potrwać między 2-4 godziny, jednak zdarzały się krótsze i dłuższe spotkania. Nie martwcie się, że nie zdążymy wykonać pożądaną ilość ujęć –  nigdy nie planuję zleceń po sesji noworodkowej, ponieważ ciężko mi określić o której skończę pracę z Wami.

Co muszę ze sobą zabrać?
Przede wszystkim swoje DZIECKO 😀 i dobry humor ! To najważniejsze.
Poza tym zabierzcie wszystko to, co potrzebne do przebrania maluszka.
Dla Waszej wygody w studio stoi specjalny przewijak.
Jeśli karmisz piersią zdecydowanie polecam zabrać ze sobą butelkę z mlekiem [ odciągniętym lub modyfikowanym, według preferencji 🙂 ] .

Czy muszę zabierać ze sobą ubranka ?
NIE ! Studio jest pod tym względem świetnie przygotowane!
Zarówno dla najmniejszych modelek jak i modeli mam owijki w różnych kolorach, spódniczki, spodenki, czapeczki, opaseczki – wszystko do Waszej dyspozycji.

Czy mam wpływ na to w jakich aranżacjach będą wykonywane zdjęcia?
Oczywiście, że tak!
Jeśli jakieś scenki szczególnie Wam się spodobały – chcielibyście, abym przygotowała podobne dla Waszego malucha, proszę o podesłanie ich zdjęć jeszcze przed sesją:) Oczywiście inspirujemy się zdjęciami z mojego PORTFOLIO . Dodatkowo zawsze konsultuję swoje pomysły na bieżąco , podczas sesji 🙂

Co, jeśli malec załatwi się na aranżacji? Będę musiała ponieść dodatkowe koszty?
NIE ! Fotografuję maluszki w pampersach, które zawsze zakrywam wybranym wspólnie strojem ! Nie musicie się martwić o nic martwić.

Czy możemy zamówić sesję w domu?
Sesje noworodkowe wykonuję w swoim studiu z kilku powodów:
Przede wszystkim jest ono specjalnie przygotowanym do tego przedsięwzięcia miejscem. Część aranżacji czeka na Was gotowych [ Oszczędzamy wspólnie czas ] . Większość z nich budowanych jest na tłach, które nie są mobilne i nie da się ich przetransportować do Waszego domu.
Moja pracownia wyposażona jest także w ogromną ilość akcesoriów i strojów i specjalne oświetlenie, które pozwala nam pracować o każdej porze dnia i roku, bez względu na światło naturalne. Zabranie choćby części z nich graniczy z cudem. Studio jest na ten czas dodatkowo dogrzane, aby maluszek miał najbardziej komfortową do spokojnego snu temperaturę.
Jeśli bardzo zależy Wam na wykonaniu zdjęć w domu , możemy omówić sesję lifestylową. Jest to rodzaj zdjęć w stylu reportażowym. Charakteryzuje się brakiem typowych dla sesji noworodkowej w studiu stylizacjami, wykorzystaniem dziennego światła i naturalnymi pozami.
Decydując się na nią warto wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw, przede wszystkim czy Wasze mieszkanie/dom ma do tego odpowiednie warunki, aby zdjęcia były najpiękniejszą pamiątką na jaką zasługujecie !

Czy możemy kupić więcej zdjęć niż jest w pakiecie?
Jasne! Po wstępnej selekcji wysyłam Wam zdjęcia poglądowe z których będziecie mogli wybrać dodatkowe ujęcia do obróbki.

Czy mogę dostać wszystkie zdjęcia z sesji, nawet te nie obrobione?
W efekcie sesji dostajecie ode mnie gotowy produkt, jakim są zdjęcia w formie elektronicznej WYŁĄCZNIE po autorskiej obróbce , w wysokiej rozdzielczości , w formacie JPG.
Nie oddaję surowych plików RAW.

Czy zdjęcia są obrabiane/retuszowane?
Zdjęcia są poddawane mojej autorskiej obróbce – takiej jaką prezentuję w swoim portfolio.
Wszystkie zdjęcia obejmuje także podstawowy retusz Waszych niedoskonałości, więc nie martwcie pryszczem, który wyskoczył rano 🙂

Czy podczas sesji mogę robić zdjęcia swoim telefonem?
Tak ! Szczególnie jeśli planujesz pochwalić się nimi w social mediach – nie zapomnij oznaczyć @PhotoAndź 🙂
To dla Nas wszystkich fajna pamiątka, a dla mnie dodatkowa reklama!

Jak długo będziemy czekać na gotowe zdjęcia?
Czas oczekiwania to zwykle 14 dni roboczych.

Kiedy płacę za zdjęcia?
Za wybrany pakiet płacimy w dniu sesji [ gotówka ] , za dodatkowe ujęcia płacimy po dokonaniu wyboru [ zwykle przelewem ] .

Czy mogę wykupić sesję w prezencie?
Oczywiście, że tak!
Voucher na sesję noworodkową można zakupić bez wychodzenia z domu.
–>Kliknij po szczegóły<–

Na koniec zapraszam Was do obejrzenia filmu, który powstał podczas pracy nad sesją noworodkową 🙂

Follow Us

© 2020 PhotoAndź