! REGULAMIN !

Zasady rezerwacji terminu oraz udziału w maratonie sesji bożonarodzeniowych:

ZAPISY:

1. Zapisy ruszają 09.10.2022 godzinie 12:00
WSZYSTKO ODBYWA SIĘ ZA POŚREDNICTWEM FACEBOOKA [ fb.com/fotografludzi.pl ]
Wszystkie próby oszustwa [ 😀 ] , wiadomości w tej sprawie – napisane przed publikacją plakatu z ofertą będą ignorowane.
2. Wolne terminy będą wyszczególnione w poście opisującym plakat z ofertą i będą aktualizowane na bieżąco, abyście mięli przejrzysty wgląd do tego w czym możecie wybierać.
3. Aby zapisać się na sesję NAPISZ DO MNIE JEDNĄ WIADOMOŚĆ PRYWATNĄ.
Zawrzyj w niej najważniejsze informacje:
– Preferowane dni i godziny sesji [ najlepiej kilka , gdyby okazało się, że pierwszy wybór został już zarezerwowany, ułatwi to zapis. ]
– Wybrany przez Was pakiet [ opis pakietów znajdziecie poniżej oraz oczywiście na plakacie. ]
– Imiona osób i wiek dziecka/dzieci biorących udział w sesji.
Resztę szczegółów dogadamy później 🙂
TO WAŻNE ABY NAPISAĆ JEDNĄ WIADOMOŚĆ i czekać na moją odpowiedź. Odczytuję je w kolejności od pierwszej którą dostałam.
Każda kolejna wiadomość w nieodczytanej jeszcze przeze mnie konwersacji jest traktowana przez messenger jako NOWA i wypycha Was na koniec kolejki.
Czasami o kolejności odczytywania wiadomości , a więc i o tym czy uda Wam się złapać wymarzony termin, decydują ułamki sekundy.
4. Poczekaj cierpliwie na moją odpowiedź i potwierdzenie, że wybrany przez Was termin został wstępnie zarezerwowany.
Gwarancją udziału w sesji w wybranym przez Was dniu jest WPŁATA ZADATKU w wysokości 50 pln.
Dane do przelewu roześlę wszystkim po zakończeniu zapisów.
Zadatek jest bezzwrotny. W razie niepożądanych sytuacji będziecie mogli wykorzystać go przy następnej wizycie w studiu.
Czas na wpłatę to 2 dni, dlatego przygotujcie się wcześniej , zorganizujcie pieniążki na koncie . Brak wpłaty do 11.10 do północny będzie oznaczał anulowanie rezerwacji. Biorę pod uwagę potwierdzenia nadania przelewu.

PAKIETY:

W tym roku mamy do wyboru 3 pakiety:
Pakiet 1.
Stworzony dla jednego dziecka. Scenki dedykowane są dzieciom i samodzielnym niemowlętom
[ takim które potrafią same siedzieć lub chociaż sztywno trzymają główkę i wysoko podnoszą się na rączkach będąc na brzuszku ]
W przypadku mniej samodzielnych maluchów nastawiamy się na ujęcia głównie na rękach rodziców.
Na taką sesję rezerwujemy jedną godzinę, a czas jaki mogę Wam poświęcić w studiu to maksymalnie 45 minut !
Wiadomo, muszę mieć chwilę przerwy na przygotowanie się dla następnych gości.
W niedalekiej przyszłości dostaniecie ode mnie link do wyselekcjonowanych , surowych zdjęć z Waszej sesji – wybierzecie z nich 5 do dalszej obróbki.
Następnie ja odeślę Wam gotowe prace w formie elektronicznej. W TYM ROKU WYŁĄCZNIE W FORMIE ELEKTRONICZNEJ ! Na tym etapie będzie można zdecydować się na wydanie dodatkowych pieniędzy: 30 pln za każdą dodatkową pozę oraz 5 pln za jedną sztukę odbitki papierowej w formacie 15 x 23 na papierze jedwabnym. Możecie dokupić dowolną ilość.
Cena: 250 pln

Pakiet 2.
Jest przeznaczony dla rodzeństwa. W tym pakiecie możemy też wykonać ujęcia rodzinne, jednak warto pamiętać, że większość scenek dostosowana jest do wysokości dzieci. Na pewno będzie na Was czekać przynajmniej jedna aranżacja na której komfortowo zmieści się maksymalnie rodzinka 2+3.
W przypadku mniejszych dzieci lub/ i dużej rodzinki rezerwujemy dwie godziny, jedna po drugiej, a czas jaki mogę Wam poświęcić w studiu to maksymalnie 90 minut ! Jeżeli jednak wiecie, że Waszym dzieciom wystarczy 45 minut – proszę zarezerwujcie jedną godzinę i dajcie szansę innym chętnym na wzięcie udziału w sesji:)
Cena pakietu nie ulega zmianie bez względu na ilość czasu zarezerwowanego w studio. Liczy się efekt końcowy, a więc 10 pięknych, starannie obrobionych ujęć w wersji elektronicznej. Tak jak i w pakiecie 1 – po kilku dniach od sesji dostaniecie ode mnie link do wyselekcjonowanych, surowych ujęć z których będziecie wybierać te, które odeślę już obrobione.
W tym przypadku także można dokupić dodatkowe   ujęcia [ wersja elektroniczna, 30 pln za pozę ] oraz dowolną ilość odbitek [ 15×23 papier jedwabny , 5 pln za sztukę ]
NIE SPRZEDAJĘ SUROWYCH ZDJĘĆ.
Pamiętajcie, że na sesję zabieramy tylko i wyłącznie swoje własne, osobiste dzieci! Jeżeli chcecie, aby kuzynostwo miało wspólną pamiątkę, należy zarezerwować dwie osobne sesje – jedna po drugiej! Wtedy wspólne ujęcia wykonamy na końcu tej pierwszej sesji, pożegnamy jedną część rodzinki i przejdziemy do fotografowania drugiego dziecka solo.
UWIERZCIE MI: dzieci, które nie wychowują się razem i spotykają się w nowym miejscu- totalnie wariują i współpraca graniczy z cudem, a wszystkim nam zależy , aby wykonać piękne zdjęcia. WYJĄTKIEM są starszaki, które już doskonale rozumieją temat 🙂
Cena: 400 pln

Pakiet 3 :
Mini sesja kobieca.
Te zdjęcia mogą być świetnym prezentem dla ukochanego pod choinkę. Czas w studiu to 45 minut, na pewno zdążymy w tym czasie zrobić zarówno zdjęcia w ubraniu jak i w samej bieliźnie. Po wstępnej selekcji wybierzecsz 5 zdjęć, które obrobię i wyretuszuję i odeślę gotowe w wysokiej rozdzielczości drogą elektroniczną. Na tym etapie będzie można dokupić dodatkowe ujęcia w kwocie 30pln za pozę.
Cena: 300 pln

DZIEŃ SESJI:

1. Przyjeżdżamy punktualnie!
Co oznacza także nie przyjeżdżanie zbyt wcześnie [ maksymalnie 5 minut ! ]
Jeżeli w studiu będzie jeszcze trwać sesja, nie przerwę jej , aby odebrać od Was telefon lub pędzić do domofonu. Wy tez nie chcielibyście, aby ktoś inny przerwał Wam ostatnią szansę na złapanie świetnego kadru z niewspółpracującym dotychczas dzieckiem 😀
Jeżeli się spóźnicie, będziemy mieli po prostu mniej czasu na sesję.
2. Zabieramy buciki na zmianę / lub tak jak ja poruszamy się po studiu w skarpetkach!
Nie ma mowy – nikogo nie wpuszczę na teren studia z aranżacjami w butach z cudownym jesiennym błotkiem !:D
3. Zabieramy ze sobą GOTÓWKĘ i płacimy resztę kwoty za sesję po odliczeniu zadatku.
Za dodatkowe ujęcia i odbitki rozliczamy się przelewem po dokonaniu wyboru zdjęć.
4. Zabieramy dobre humory ! Możecie też zabrać stroje na przebranie.
Z tego co jest w studiu będzie można jak zawsze śmiało korzystać.
5. Nie zabieramy ze sobą żadnych osób towarzyszących ! Każda dodatkowa postać niepotrzebnie rozprasza malucha!
5. Słuchamy się mnie ! Moim zadaniem jest zrobić wszystko, aby zdjęcia się udały i zachwyciły całą rodzinę 🙂

JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO?

Najlepiej już dużo wcześniej rozpocznij rozmowy o tym co go czeka. Opowiadaj, że pójdziecie do CIOCI ANDZI [ nigdy nie mówcie do mnie, ani o mnie 'Pani’ , proszę 😀 ] . Nastawiajcie dzieci pozytywnie, mówcie, że będzie tam super – będziemy robić zdjęcia dla Świętego Mikołaja. Jeśli na sesji będzie grzeczny/grzeczna , to dostanie pod choinkę wymarzone prezenty. Dobrym patentem jest też stworzenie iluzji, że udział w sesji to swoista nagroda 🙂
Mam na myśli mówienie ’ Jak będziesz grzeczny/ Zjesz warzywa / Posprzątasz pokój to pójdziemy na sesję ’  – tak, aby dziecko uważało, że to jest naprawdę super rozrywka. Ja oczywiście zadbam o to, aby po przyjeździe do studia nie czuło się rozczarowane !:)
Dla najmłodszych warto wziąć przekąski, oczywiście najlepiej takie ’ czyste ’ , bez czekolady która mogłaby zabrudzić aranżację , ale jak wiemy czasem tylko czekolada daje radę. Dajcie mi też wcześniej znać, jeśli absolutnie nie wyrażacie zgody na stosowanie 'przekupstwa’ słodyczowego, wtedy zaproponuję dziecku na przykład balon 🙂
Jeżeli nie chciało Ci się czytać poprzedniego punktu – zabieramy ze sobą to, w czym dziecko ma wystąpić na sesji, możemy też wziąć coś na zmianę 🙂
Warto wybierać neutralne kolory lub typowo świąteczne wzory. Wiem, że chcecie , aby Wasze dzieci wyglądały wspaniale, ale weźcie też pod uwagę ich wygodę i swobodę w poruszaniu się. Nie zapomnijcie o sobie rodzice – jeśli chcecie wystąpić na zdjęciach z dziećmi:)

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SESJI KOBIECEJ?

Przede wszystkim weź ze sobą spokój i dobry humor – pokieruję Cię od A do Z, omówię każdą pozę, poprawię ułożenie ciała tak , abyś wyglądała jak najlepiej!
Przed sesją pomyśl o przygotowaniu swojego wyglądu np. pofarbowaniu odrostów, pomalowaniu paznokci, regulacji brwi czy wąsika itp.
W dniu sesji postaw na mocniejszy niż na co dzień makijaż. Weź ze sobą to, w czym chcesz być sfotografowana [ Warto mi o tym opowiedzieć, możliwe , że w garderobie studia już to jest 🙂 ]

Na wejściu do studia będzie na Was czekać płyn do dezynfekcji rąk. Nie wymagam noszenia maseczek – sama nie będę w niej pracować.
OBJAWY CHOROBY:
Zastrzegam sobie prawo do odmowy wykonania sesji osobom z objawami chorób typowych dla jesienno-zimowej aury.
Bądźmy odpowiedzialni – jeśli rozchorujecie się tuż przed naszym spotkaniem NALEŻY MNIE BEZZWŁOCZNIE POINFORMOWAĆ.
Im szybciej dostanę taką informację , tym większa szansa na ustalenie nowego terminu sesji.

SCENKI:
Na tę chwilę mam tylko zdjęcia scenek z telefonu, ale chciałam, żebyście mogli się przygotować ze strojami:
1. Scenka łóżkowa – klasyczne kolory i wzory świąteczne.
2. Scenka świątecznego pokoiku dziecięcego z zabawkami – jest ona dedykowana najmniejszym dzieciom 🙂
3. Elegancki, świąteczny salon – kolory przewodnie to oliwkowy i złoty! – Wciąż czekam na zamówione do niej mebelki:( Kiedy przyjdą od razu wezmę się za testy wszystkich scenek, chociaż oczywiście wstępne foty aparatem mam już za sobą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *