SESJA NOWORODKOWA !
Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi 🙂

Kiedy należy zarezerwować termin na sesję?
Aby mieć pewność rezerwacji najodpowiedniejszego terminu napisz na fb.com/PhotoAndź jak najwcześniej -najlepiej nie później niż miesiąc przed planowanym porodem 🙂

Jak mam się zapisać, skoro nie znam dokładnej daty porodu?!
Lekarz zwykle już od początku prowadzenia ciąży określa wstępną datę porodu 🙂 Będziemy kierować się jego sugestiami. Zazwyczaj wybieram 10ty dzień po porodzie – sesja powinna odbyć się w przeciągu pierwszych 14 dni maluszka. Jeśli Wasz skarb przyjdzie na świat kilka dni wcześniej lub później – powinniśmy się zmieścić w tym czasie 🙂
Jeśli jednak maluch postanowi przyjść na świat jeszcze wcześniej lub później – już moja w tym głowa, aby wyznaczyć odpowiedni dla wszystkich termin spotkania .

Ile potrwa taka sesja?
Sesja noworodkowa w zależności od ilości aranżacji jaką planujemy wykonać [ co jest natomiast zależne od pakietu na jaki się zdecydujecie 🙂 ]
powinna potrwać między 2-4 godziny, jednak zdarzały się krótsze i dłuższe spotkania. Nie martwcie się, że nie zdążymy wykonać pożądaną ilość ujęć –  nigdy nie planuję zleceń po sesji noworodkowej, ponieważ ciężko mi określić o której skończę pracę z Wami.

Co muszę ze sobą zabrać?
Przede wszystkim swoje DZIECKO 😀 i dobry humor ! To najważniejsze.
Poza tym zabierzcie wszystko to, co potrzebne do przebrania maluszka.
Dla Waszej wygody w studio stoi specjalny przewijak.
Jeśli karmisz piersią zdecydowanie polecam zabrać ze sobą butelkę z mlekiem [ odciągniętym lub modyfikowanym, według preferencji 🙂 ] .

Czy muszę zabierać ze sobą ubranka ?
NIE ! Studio jest pod tym względem świetnie przygotowane!
Zarówno dla najmniejszych modelek jak i modeli mam owijki w różnych kolorach, spódniczki, spodenki, czapeczki, opaseczki – wszystko do Waszej dyspozycji.

Czy mam wpływ na to w jakich aranżacjach będą wykonywane zdjęcia?
Oczywiście, że tak!
Jeśli jakieś scenki szczególnie Wam się spodobały – chcielibyście, abym przygotowała podobne dla Waszego malucha, proszę o podesłanie ich zdjęć jeszcze przed sesją:) Oczywiście inspirujemy się zdjęciami z mojego PORTFOLIO . Dodatkowo zawsze konsultuję swoje pomysły na bieżąco , podczas sesji 🙂

Co, jeśli malec załatwi się na aranżacji? Będę musiała ponieść dodatkowe koszty?
NIE ! Fotografuję maluszki w pampersach, które zawsze zakrywam wybranym wspólnie strojem ! Nie musicie się martwić o nic martwić.

Czy możemy zamówić sesję w domu?
Sesje noworodkowe wykonuję w swoim studiu z kilku powodów:
Przede wszystkim jest ono specjalnie przygotowanym do tego przedsięwzięcia miejscem. Część aranżacji czeka na Was gotowych [ Oszczędzamy wspólnie czas ] . Większość z nich budowanych jest na tłach, które nie są mobilne i nie da się ich przetransportować do Waszego domu.
Moja pracownia wyposażona jest także w ogromną ilość akcesoriów i strojów i specjalne oświetlenie, które pozwala nam pracować o każdej porze dnia i roku, bez względu na światło naturalne. Zabranie choćby części z nich graniczy z cudem. Studio jest na ten czas dodatkowo dogrzane, aby maluszek miał najbardziej komfortową do spokojnego snu temperaturę.
Jeśli bardzo zależy Wam na wykonaniu zdjęć w domu , możemy omówić sesję lifestylową. Jest to rodzaj zdjęć w stylu reportażowym. Charakteryzuje się brakiem typowych dla sesji noworodkowej w studiu stylizacjami, wykorzystaniem dziennego światła i naturalnymi pozami.
Decydując się na nią warto wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw, przede wszystkim czy Wasze mieszkanie/dom ma do tego odpowiednie warunki, aby zdjęcia były najpiękniejszą pamiątką na jaką zasługujecie !

Czy możemy kupić więcej zdjęć niż jest w pakiecie?
Jasne! Po wstępnej selekcji wysyłam Wam zdjęcia poglądowe z których będziecie mogli wybrać dodatkowe ujęcia do obróbki.

Czy mogę dostać wszystkie zdjęcia z sesji, nawet te nie obrobione?
W efekcie sesji dostajecie ode mnie gotowy produkt, jakim są zdjęcia w formie elektronicznej WYŁĄCZNIE po autorskiej obróbce , w wysokiej rozdzielczości , w formacie JPG.
Nie oddaję surowych plików RAW.

Czy zdjęcia są obrabiane/retuszowane?
Zdjęcia są poddawane mojej autorskiej obróbce – takiej jaką prezentuję w swoim portfolio.
Wszystkie zdjęcia obejmuje także podstawowy retusz Waszych niedoskonałości, więc nie martwcie pryszczem, który wyskoczył rano 🙂

Czy podczas sesji mogę robić zdjęcia swoim telefonem?
Tak ! Szczególnie jeśli planujesz pochwalić się nimi w social mediach – nie zapomnij oznaczyć @PhotoAndź 🙂
To dla Nas wszystkich fajna pamiątka, a dla mnie dodatkowa reklama!

Jak długo będziemy czekać na gotowe zdjęcia?
Czas oczekiwania to zwykle 14 dni roboczych.

Kiedy płacę za zdjęcia?
Za wybrany pakiet płacimy w dniu sesji [ gotówka ] , za dodatkowe ujęcia płacimy po dokonaniu wyboru [ zwykle przelewem ] .

Czy mogę wykupić sesję w prezencie?
Oczywiście, że tak!
Voucher na sesję noworodkową można zakupić bez wychodzenia z domu.
–>Kliknij po szczegóły<–

Na koniec zapraszam Was do obejrzenia filmu, który powstał podczas pracy nad sesją noworodkową 🙂

30.03.20
DLACZEGO WARTO MIEĆ PROFESJONALNĄ FOTOGRAFKĘ NA SWOIM ŚLUBIE ?
Jak wiemy organizacja ślubu z tradycyjnym weselem wiąże się z dużymi kosztami finansowymi. Wiele par szuka oszczędności i tym samym rezygnuje z profesjonalnego reportażu fotograficznego. Decydują się na pracę amatora lub proszą o fotografie gości weselnych.
No, a potem żałują…
Dziś spróbuję odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto przeznaczyć kilka tysięcy złotych na pracę zawodowca, a na końcu spodziewajcie się autoreklamy:P
1. DOŚWIADCZENIE.
Fotograf  ślubny , który ma rozbudowane portfolio, a w nich zdjęcia wielu różnych Par Młodych ma doświadczenie w pracy nad takim reportażem.
Zna przebieg ceremonii zarówno w kościele jak i w USC – doskonale wie gdzie się ustawić, aby najlepiej pokazać najważniejsze ujęcia i sfotografować Was jak najkorzystniej.
Pomaga podczas przygotowań kierując zestresowaną świadkową, co i jak i kiedy. Potrafi rozluźnić napiętą sytuację.
Profesjonalista zdaje sobie sprawę z tego, że każde wesele ma swój własny harmonogram – pamięta, by zapoznać się z nim i pilnuje, by nie przegapić żadnego istotnego momentu! To bardzo ważne by być w odpowiednim miejscu i czasie !
2. SPRZĘT.
Każdy szanujący się fotograf  ślubny zabiera ze sobą sprzęt , który nie tylko umożliwi mu pracę, ale także tzw. ‘backup’ , czyli zapasowe body, obiektywy, lampy, baterie, karty pamięci.
Tutaj nawiązujemy do pierwszego punktu – profesjonalista uczył się na błędach latami , jak nie na swoich to cudzych. Wie, że istnieje ZŁOŚLIWOŚĆ RZECZY MARTWYCH i trzeba być przygotowanym na ewentualną awarię.
Na dodatek, to nie powinien być to byle pstrykacz z Biedronki. Należy mieć ze sobą sprzęt, który pozwoli nam wykonać zdjęcia na takim samym poziomie, jakim prezentuje się w portfolio.3. PRACA W TRUDNYCH WARUNKACH.
Nawiązując do punktu drugiego zacznę od sprzętu.
Profesjonalny fotograf posiada jasne obiektywy i body z dużym zakresem ISO oraz redukcją szumów.
Jest gotowy na pracę w ciemnych i ciasnych pomieszczeniach, o które nie trudno w przypadku starych, drewnianych kościołów- często ostatnio wybieranych przez pary młode.Podczas zabawy tanecznej salę oświetlają zwykle jedynie dyskotekowe błyski zza konsolety dj’a / orkiestry. Profesjonalista wie o tym i używa lampy błyskowej , aby móc zamrozić ruch szalejących gości . Bez tego spodziewajcie się nieostrych bohomazów.
Dodatkowo wie jak sterować lampą, by całe zdjęcie było ładnie naświetlone, bez efektu ‘flesza’.
Zaangażowany fotograf będzie szukał okazji, by z trudnych warunków oświetleniowych wydobyć trochę artyzmu:)
4. PRACA W MIEJSCU SAKRALNYM.
Poza tym, że w kościele często spotykają Nas trudne warunki oświetleniowe jest to miejsce sakralne. Oznacza to, że musisz mieć pozwolenie od kurii, które uzyskujemy kończąc kurs liturgiczny dla fotografów.
W innym wypadku ksiądz może odmówić pozwolenia na pracę fotografa podczas Waszego ślubu, ponieważ amatorzy nie koniecznie znają zasady poruszania się w kościele.
5. PAMIĄTKA NA CAŁE ŻYCIE.
Pamiętajcie, że ten dzień już nigdy się nie powtórzy. Nie będzie szansy, by ponowne sfotografować moment przysięgi, czy pierwszego tańca.
Dodatkowo w tym dniu towarzyszą Wam takie emocje, że wielu sytuacji nie zapamiętujecie. Dzięki rzetelnemu i obszernemu reportażowi fotograficznego możecie zobaczyć wzruszenie babci na Wasz widok podczas nakładania obrączek i wiele innych momentów, których nie mogliście być świadkami. To niesamowita pamiątka na całe życie.
Piękne i udane technicznie zdjęcia ogląda się wielokrotnie. Wywołuje do albumu i prezentuje gościom.
Jeśli liczycie jedynie na swoich gości i ich zaangażowanie w dokumentowanie przebiegu uroczystości – nie bądźcie naiwni.
Po kilku głębszych telefon/aparat zostaje w torbie, a goście bawią się i nikt nie myśli nawet o robieniu zdjęć.
Jeżeli poprosicie o to kilka zaufanych osób – będziecie egoistami.
Ci goście nie chcąc Was rozczarować będą starali się jak najlepiej odegrać swoją rolę – rolę fotoreportera. Przecież to Wasi goście! Ich zadaniem powinno być wspólne świętowanie i czerpanie radości z każdego momentu tego dnia, a nie praca fotografa.
6. KOSZTA.
Wiele osób uważa, że nie stać ich na taką usługę.
Co ważne- większość fotografów pobiera zadatki, a reszta zapłaty [zdecydowanie większa] odbywa się dopiero przy odebraniu gotowego materiału, a więc 2-3 miesiące po weselu. Na fotografa możecie przeznaczyć pieniążki z prezentów od gości 🙂
DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WŁAŚNIE MNIE?!
Teraz już mniej oficjalnie, a bardziej z serduszka:
Przede wszystkim moja praca wywodzi się z pasji. Robię zdjęcia ludziom od małolata, ale fotografowanie ślubów nigdy mnie nie interesowało, ponieważ fotograf ślubny powinien być ‘niewidzialny’, a ja na pewno nie należę do tego typu osób;)
Sama nie wiem jakim cudem znalazłam się pierwszy raz w roli fotografa ślubnego, ale stało się i POKOCHAŁAM TO!
Od początku tego wyjątkowego dnia jestem z Wami i dla Was.
Dzięki wcześniejszemu spotkaniu i spisaniu umowy wiem jakie macie oczekiwania wobec mojej pracy i robię wszystko by im sprostać.
Mam kilkuletnie doświadczenie, profesjonalny sprzęt i coś czego nie ma już wielu ślubnych wyjadaczy – ZAPAŁ i CHĘĆ DO PRACY.
Wyróżniam się swoją charyzmą , poczuciem humoru, luźnym [ ale profejsonalnym ! ] podejściem do tematu i ogromnym zaangażowaniem .
Będę lawirować po parkiecie, rozbawiać Waszych gości i fotografować ich roześmiane buzie:)
Wesele to czas radości, więc weselmy się wszyscy – łącznie z obsługą !
Z takim nastawieniem przyjeżdżam do pracy dla Was<3

12493669_1032902306767302_4634184447738831508_o